THATCHER HIGH SCHOOL

2nd Nine Week Honor Roll January 2022

Ninth Grade

Blaze Barnett, Kendyl Barney, Elizabeth Bauman, Kutter Beals, Kadie Bingham, Kody Bingham, Lucy Bingham, Reed Borcherding, Maggie Brown, Tristun Brown, Joseph Bull, McCoy Carlton, William Chidester, Aisley Claridge, Greta Clayton, Joel Cluff, Lorianne Davis, Grace Dodge, Kaybri Echols, Paxton Echols, Kayci Ferrin, Jordin Gutierrez, Wallace Haller, Shelby Hansen, Ethan Hardt, Jett Howard, Branson Hughes, Laci Hull, Brett Jones, Benjamin Knight, Sydnie Larson, Susie Mack, Kapree Mattice, Elias McNeill, Wyatt Medlin, Mackenzie Millar, Avahline Mohr, Wyatt Nicholas, Richard Ortiz, Daniel Palmer, Carson Richins, Savanna Saline, Emily Sampson, Temberlie Sanders, Bryson Scorse, Elizabeth Sellers, Adysen Smith, Audrey Smith, Kayla Turley, Mattie Udall, Cambria Wakefield, Michelle Walter, Charly Jae Whetten, Cade Winkler, Jocelynne Zapata

10th Grade

Avery Ainsworth, Jude Barnes, Max Barron, Tyler Bastian, Molly Bigler, Avery Bingham, Kendal Bryce, Christian Carter, Macey Carter, Avary Clark, Zoey Damron, Kamea DeSpain, Peyton Devlin, Samuel Dodge, Makenzi Ferrin, Suren Gileadi, Emma Green, Jade Griffin, Sara Griffin, Ivy Haynie, Gene Huish, Miah Hunt, Hannah Jensen, Daniel Jones, Brylee Jordan, Blake Kartchner, Wyatt Knudsen, Camri Larson, Maci Layton, Ethan Leavitt, McCall Lee, Marli Lopeman, Walker McBride, Kendyl Mullins, Lexi Nabor, Laethan Nelson, Sedona Nelson, Brigham Nielson, Izabelle Ochoa, Brandon O’Connell, Janae Petersen, Gavin Rogers, Isabella Schnebly, Callin Smouse, Brynley Soto, Samantha Unger, Sydney Vincent, Jaydan Waller, Anna Walter, Danielle Welker, Sophie Welker, Bradley Young

11th Grade

Emily Allred, Angel Alva, Brendan Anway, Emilee Baker, Jenna Beevers, Leana Benavidez, Madden Bingham, Elizabeth Boyer, Evelyn Boyer, Molly Brown, Camille Bryce, Lucy Carter, Jaiden Davis, Jaten Davis, Makenzie Davis, James Entzel, Haley Fairchild, Reagan Fuller, Baylen Hartley, Maren Hatch, Connor Hathaway, Austin Haynie, Avery Johnson, Rebecca Johnson, Cody Jones, Noah Lambson, Jeffrey Larson, Ryann Lehmann, Matilyn Lopeman, Felicity Lunt, Jocelyn Lunt, Rylee MaGill, Khalil Maloof-Salazar, Maren Marble, Kimberly Mattice, Lindsey McMaster, Riana Montez, Haley Nicholas, Andrew Palmer, Cooper Palmer, Olivia Pease, Madison Pena, Logan Rapier, Elijah Rasmussen, Landon Richardson, Rachel Richardson, Brianna Richins, Maura Rubalcava, Ryan Scorse, Hunter Sellers, Joshua Simmons, Hailey Smith, Keyera Smith, Jaydn Smouse, Makenzie Sweet, Macie Tenney, Ashlyn Thompson, Keira Turley, Cooper Udall, Reed Welker, Kambry West, Kolbee Windsor, Payson Wright

12th Grade

Madeline Amos, Emily Armbruster, Hunter Barney, Carson Beals, Declan Carlton, Jesse Chidester, Chesney Cooke, Brylee Damron, Elizabeth Davis, Aracely Delgado, Kylee Dodge, Jaden Farley, Alannah Ferrin, Jennie Figueroa, Timothy Fox, Hudson Griffin, Charles Haller, Caeson Hincha, Emma Hollar, Madilin Hughes, Mark Huish, Dathan Kartchner, Cailin Larson,

Wyatt Larson, Hanna Layton, Jaycee Layton, Cooper ee, Daniela Lopez, Camryn Lunt, Jacob Mattice, Piper Merrill, Jasher Moffett, Laney Morris, Adam Nicholas, Charity Nielson, Kallie Nielson, Aubrey Pace, Elaina Palmer, Samantha Palmer, Rhiannyn Pease, Shanda Petersen, Marietta Peterson, Nicholas Puzas, Tyler Reed, Joby Rojas, Mackensie Sanders, Jacob Schwallier, Abby Scott, Bryant tailey, Matthew Terry, Owen Vincent, Abraham Ward

RUTH POWELL ELEMENTARY SCHOOL

2nd Quarter 2021-22

Third Grade

Principal’s Gold List

Julia Brogan, Camdyn Casillas, Liam Fritz, Elijah Green, Jaxon Henager, Dane Leitzke, Elayna Lutz, Izaiah Mendez, Ava Murphy, Shiloh Rhodes, Lilah Soto, Natalie Wells

Honor Roll

Emiliano Anguiano, Karolina Rhodes, Claire Curtis, Jaxon Daley, Brody Giacoletti, Lacey Howell, Kipton Johnson, Cailee Krass, Kayden Lazarus, Marcus Mondragon, Reily Nolen, Maverick Player, Mialma Reyes, Juliana Rutherford, Emma-Leigh Sanchez, Eliyah Sharp, Kalennna Tapia-Downing, Audrina Terrazas, Lily Wood

Fourth Grade

Principal’s Gold List

Olivia Hernandez, Sydney Maxwell, Katelynn Rhodes

Honor Roll

Iliana Aguilar, Kryslyn Anderson, Brailey Baldwin, ondyn Brown, Eric Clifford, Kenneth Cupitt, ackenzie Desplinter, Tatiana Garcia, Van Hancock, Hunter Herring, Kannon Lackner, Cassadie Lozano, Brantley Morris, Abrianna Ortiz, Annabelle Taylor, Emelia Teeter, Eleanor Throop, Craig Tilton

Fifth Grade

Principal’s Gold List

Gunnar Crockett, Cynthia Lines, Ava Richard

Honor Roll

Kensley Crisp, Allison Green, Anistyn Johnson, Gisel Sandoval

Sixth Grade

Principal’s Gold List

Jeffrey Ayers, Jayden Coy, Karlos Enrico, Brenna Green, Addie Lines, Sean McCamy, Killian Morris, Brianna Roberson

Honor Roll

Nehemiah Aguilar, Selena Aguilar, Anthony’ette Aragon, Camilo Barandiaran Vergara, Maya Biggs, Lillian Black, Daymin Casillas, Corey Claridge, Gabrielle Cox, Jordan Curtis, Deagan Faunce, Yessika Felix-Medrano, Carlirae

Granados, Kamryn Hallford-Hernandez, Eric Legarda, Roy Martin, Mario Mesa, Tristen Ogas, Lynette Poeling, Tess Rapier, Ashlyn Rhodes, Carlina Rhodes, Elora Romero, Earl Taylor, Jaylen Terrazas, Nikolaus Van Houten, Kendal Windsor

LAFE NELSON SCHOOL

2nd Quarter 2021-22

Third Grade

Principal’s Gold List

Adrian Dickerson, Nikki Fontaine, Carmen Gamez, Rocsie Gasca, Emiliana Jurado, Jayden Kocal, Madison Schade

Honor Roll

Kylie Andrews, Robert Banuellas, Warner Boswell, Bronson Bowman, Jackson Breisch, Michael Calderon, Madelyn Cammans, Boston Elam, Emmalee Elms, Alexis Estrada, Shaymus Hicks, Luciana Jurado, Sarah Ledbetter, Nora Lopez, Isaac Ortega, Cassin Sabin, Kaeson Salyards, Gavyana Sanchez, Angel Santillan, Johnny Sarabia, Benjamin Scott, Justin Sedillo, Ayrton Starner, Damian Venzor, Melea Zaugg

Fourth Grade

Principal’s Gold List

Alexis Armenta, Aubrycella Franco, Logan Gibbs, Vivian Hopson, Christopher Medina, Savanna Schaub, Jenner Seale, Kyler Tippey, Shawn Trujillo, Harlie Zapf

Honor Roll

Miranda Chacon, Darby Elms, Caydence Gable, Kyson Gauna, Meijah Holmes, Ryleigh Nielson, Alea Peoble, Alejandro Romero, Averie Schaede, Jaycie Seballos, Emmalie Spitzer, Jaxson Walker, Arthur Whetten

Fifth Grade

Principal’s Gold List

Leighla Ballard, Troy Clifford, Sycilee Elam, Emma Gamez, Aurora Lester, Brylee Sanchez, Dalton Wehrs, Kaden Zaugg

Honor Roll

Xavier Castillo, Ammon Clonts, Braelyn Loya, Spencer Lundell, Rylee Ogas, Nivek Ruskin, Addasin Stidham

Sixth Grade

Principal’s Gold List

Hayden Barnette, Isaias Castillo, Shelby Fontaine, Chandler Hunter, Arrika Murphy, Leah Nunley, Emma Rodriguez, Mariana Torres, Brianna Vasquez, Krista Zale

Honor Roll

Isaac Cammans, Jennivicia Coburn, Rocsi Dominguez, Ryder Dominguez, Yovanna Estrada, Jordyn Herrera, Jacer Hughes, Emery Mcdowell, Madison Phillips, Luke Schaub, Alexxa Thomas, Hudson Williams

Load comments